موفقیت و موانع

موفقیت و موانع

من نمیتونم کسی رو از لحاظ درسی بالا تر خودم بدونم .اگه نمرم از بقیه پایین تر بشه بهم میریزم با اینکه‌ میدونم که نه دنیوی و نه اخروی برام سودی نداره. به من کمک کنید تا بتونم به حالتی برسم که ارزش نمره برام پایین بیاد ولطفا کمکم به چیزای مهم تر فکر کنم

شهر جواب ـ همین که به اشتباه بودن این رفتار پی برده اید و در صدد رفع آن بر آمده اید، تقریبا بیش از نیمی از مسیر را طی کرده اید. اینکه علت این رفتار چیست نیاز به بررسی دارد.

بی حوصلگی و نداشتن انگیزه برای ادامه تحصیل در دانشگاه و عدم رغبت به کارهای روزمره و میل به بازی با کامپیوتر را چگونه باید درمان کرد؟

شهر جواب ـ بی حوصلگی که ناشی از نداشتن هدف باشد که این خود به چند قسم تقسیم می شود:

من دانشجوی ارشد هستم وقصد ادامه تحصیل ندارم وبه مادرم گفتم؛ اما مادرم گفت اگر این کار را بکنی از تو راضی نیستم. باید دکترایت را هم بگیری تا از تو راضی شوم. علت این اصرار، حرف مردم است!!

شهر جواب ـ اگر بتوانید در شغل خود موفق شوید و جایگاه خوبی کسب کنید؛ به طوری که مادر شما از گفتن آن پیش دیگران لذت ببرد، تا حدودی نداشتن مدرک دکتری را جبران کرده اید! لذا سعی خود را در این زمینه بکنید. البته برای این کار لازم است که موفقیت های خود را برای مادرتان مدام بیان کنید تا رضایت خاطر ایشان را جلب کنید.