تحصیل

تحصیل

من نمیتونم کسی رو از لحاظ درسی بالا تر خودم بدونم .اگه نمرم از بقیه پایین تر بشه بهم میریزم با اینکه‌ میدونم که نه دنیوی و نه اخروی برام سودی نداره. به من کمک کنید تا بتونم به حالتی برسم که ارزش نمره برام پایین بیاد ولطفا کمکم به چیزای مهم تر فکر کنم

شهر جواب ـ همین که به اشتباه بودن این رفتار پی برده اید و در صدد رفع آن بر آمده اید، تقریبا بیش از نیمی از مسیر را طی کرده اید. اینکه علت این رفتار چیست نیاز به بررسی دارد.

با توجه به این که ترم سوم در حال اتمام و ترم بعدی در حال شروع است و تقریبا دو سال از عمرم را صرف رشته مهندسی برق کرده‌ام، آیا انصراف از این رشته توصیه می‌شود؟ با توجه به این که حوزه در سال دیگر پذیرش جدید شروع می‌کند و در آن سال، سنم حدود 21 سال می‌شود و

شهر جواب ـ برای انصراف از دانشگاه عجله نکنید تا بتوانید تصمیم قاطعی در این باره بگیرید. جوانب کار را با دقت بیشتر بررسی کنید.

بی حوصلگی و نداشتن انگیزه برای ادامه تحصیل در دانشگاه و عدم رغبت به کارهای روزمره و میل به بازی با کامپیوتر را چگونه باید درمان کرد؟

شهر جواب ـ بی حوصلگی که ناشی از نداشتن هدف باشد که این خود به چند قسم تقسیم می شود:

بعد از قبولی در رشته پزشکی متوجه شدم که دید جامعه نسبت به پزشک عمومی خیلی بد است. فکر می کنن پزشک عمومی هیچی بارش نیست ولی ما7 سال درس خوندیم و در بیمارستان زحمت کشیدیم

شهر جواب ـ طبیعی است که همه افراد برخورد یکسانی نخواهند داشت. مثلا ممکن است کسی که از شما پایین‌تر است فقط جنبه اول مسئله یعنی بالاتر بودن قضیه را ببیند و کسی که از شما بالاتر است یا مثلا توانایی شما را بیشتر از چیزی می‌بیند که در آن هستی یا ... ، جهت دوم قضیه یعنی انتظار پیشرفت را می‌بیند و مطابق همان توصیه یا نقدی به شما می‌کند. در چنین شرایطی شما باید جنبه مثبت قضیه را ببینی تا از حرف یا برخورد ایشان ناراحت و دلخور نشوی.

من دانشجوی ارشد هستم وقصد ادامه تحصیل ندارم وبه مادرم گفتم؛ اما مادرم گفت اگر این کار را بکنی از تو راضی نیستم. باید دکترایت را هم بگیری تا از تو راضی شوم. علت این اصرار، حرف مردم است!!

شهر جواب ـ اگر بتوانید در شغل خود موفق شوید و جایگاه خوبی کسب کنید؛ به طوری که مادر شما از گفتن آن پیش دیگران لذت ببرد، تا حدودی نداشتن مدرک دکتری را جبران کرده اید! لذا سعی خود را در این زمینه بکنید. البته برای این کار لازم است که موفقیت های خود را برای مادرتان مدام بیان کنید تا رضایت خاطر ایشان را جلب کنید.