ازدواج با خانم مطلقه

پرسش: یکی از دوستانم بدون هیچ دلیل منطقی و صرفا به خاطر اینکه با یک خانم خوشگل و زیبا رو آشنا شده بود همسرش را طلاق داده است

 

قبل از اینکه همسرش را طلاق بدهد چندباری من و یکی از بزرگترهای فامیل بین او و همسرش واسطه شدیم تا شاید از این تصمیمیش منصرف شود

 

و با همسرش صحبت کردیم که متاسفانه نتیجه نداد و این اتفاق رخ داد

 

می مردی هستم مجرد و 32 ساله و اون خانم هم 25 ساله

 

در این مدت به او خیلی علاقمند شده ام اما هرگز نگاه ناپاک به او نداشتم و حتی تا حالا در این مورد با ایشان صحبت نکردم

 

از کارشناسان احکام، اخلاق و مشاوره می خواهم توصیه هایی برای اینکه این علاقه از راه درست و شرعی به ازدواج منجر شود بیان بفرمایند.

 

 

 

پاسخ: با سپاس از اینکه به این مرکز اطمینان کرده و مسأله خودتان را مطرح نموده اید.

 

بسیار خرسند هستم از اینکه شما تصمیم به این امر مقدس گرفته اید و در پی تشکیل خانواده هستید و مطمئن هم باشید که نیّت شما که خیر و پاک است خداوند مهربان هم، یقینا امدادهای بسیاری به شما خواهند داشت.

 

در ابتدا لازم است خدمتتان عرض نمایم که:

 

قانون طلايي ازدواج

 

1- اقدام به موقع

 

(آمادگی قبل از ازدواج) یعنی اینکه خودتان به لحاظ روانشناختی، اقتصادی و ... آماده برای ازدواج هستید. در یک کلام می دانید چه همسری با چه ویژگیهایی می خواهید و مدل زندگی خودتان را هم ترسیم نموده اید و از آن آگاهید.

 

 

 

2- انتخاب مناسب:

 

فرآیندی عقلانی-عاطفی که از شناخت تناسب ها و تفاوت ها و

 

 تعارض ها شروع شده و به انتخابی مسئولانه ختم می شود. بر اساس زندگی واقعیت مدارانه ای که در ذهن تصویر نموده اید، به دنبال همان شخص باشید و انتخابش کنید.

 

 

 

3- ارتباط صحيح

 

(با ازدواج، ارتباطی متولد می شود که همیشه نیاز به مراقبت دارد. با ازدواج همه چیز پایان نمی یابد؛ بلکه تازه شروع یک دوره جدید زندگی است. در هر لحظه باید مراقب این رابطه بود و آن را عادی و تکراری نکرد.)

 

 

 

درباره مسأله شما، چیزی که لازم است درباره آن بیشتر و بهتر بیندیشید این است که آیا این علاقه از سر ترحم و دل سوزی است و یا اینکه واقعا ویژگی ها و صفات شخصی شان برای شما جذاب و متناسب با ایده آل هایی است که برای همسرتان در زندگی درنظر گرفته اید؟

 

 

 

اگر درباره این موضوع با خود به نتیجه رسیدید که واقعا این خانم مورد پسند شما هستند. با توجه به اینکه ایشان شکستی در زندگی تجربه کرده اند، ممکن است آسیب هایی به لحاظ روحی دیده باشند. بخصوص اینکه بحث خیانت همسر هم برایشان وجود داشته نیاز به بازسازی و ترمیم روحی دارند.

 

البته این مسأله را هم در نظر بگیرید که قبل از مطرح کردن این موضوع با خانم، لازم است خانواده خود را درباره  این موضوع به صورت منطقی و در کمال احترام مجاب نمایید تا این خانم با دغدغه ای جدید در زندگی با شما مواجه نباشد. اگر همراهی خانواده خود را داشته باشید، آرامش بیشتری برای ازدواج خواهید داشت.

 

 

 

برای همین لازم است برای اینکه یک رابطه منطقی برای ازدواج در پیش بگیرید تا ان شالله موفقیت زندگی تان، تا حدود زیادی تضمین گردد. لازم است با یک مشاوره ازدواج مشورت کرده و به صورت حضوری به همراه خانم برای انجام مراحل مشاوره ازدواج یا همان (pmc)  اقدام نمایید.

 

 

 

البته با توجه به اینکه بیان نکرده اید که چه زمانی است که این طلاق صورت گرفته است؛ غیر از گذشت زمان عدّه این خانم که سه ماه و ده روز است زمانی حدود شش ماه هم برای بازسازی روحی خانم و گذشتن از بحران طلاق لازم است.

http://askdin.com/comment/1039685#comment-1039685