ازدواج

ازدواج

به خواستگاری دختری رفتم که عکس بدون حجاب در تلگرام دارد

شهر جواب ـچندوقت پیش یکی از آشناهای ما دختر خانمی را جهت ازدواج به من معرفی کرد.
من اون دختر خانمو دیدم و ازش خوشم اومد.
چندروز پیش زنگ زدیم جهت خواستگاری و قراره اون هفته بریم برای خواستگاری.

حالا من امروز بطور اتفاقی آیدی تلگرام اون دختر خانم رو پیدا کردم و دیدم که عکس‌های پروفایلش بی حجاب هست.

پدر مادر این دختر خانم هم میشناسیم خیلی آدم‌های مذهبی هستن. حتی برای محرم هم مجلس میگیرند.

به نظر خودم اینا نمیتونه دلیلی بی بند و باری یک دختر خانم باشه. اما خب بالاخره به فکر فرو رفتم و به دنبال راه حل هستم.


من دوست ندارم همسرم چنین عکسهایی پروفایلش بگذارد.
 

به نظر شما من باید چیکار کنم؟ آیا در جلسه خواستگاری در این مورد باهاش صحبت کنم؟

آیا بخاطر نفرین دختری که دلش رو شکستم ممکنه نتونم ازدواج کنم؟

شهر جواب ـبا دختری در دانشگاه آشنا شدم که بعدا عاشق من شد ولی بخاطر مخالفت خانواده ام مخالفت کردم ولی الان فکر میکنم از طرف اون دختر نفرین شدم.شما بگید چیکار کنم؟

مدتی هست که تمایل زیادی به ازدواج و حتی داشتن فرزند دارم. و متاسفانه هیچ گزینه ای برای انتخاب ندارم. پدر و مادرم می گویندما دخالت نمی کنیم ونمی دانم خدا چطور میخواهد کسی را در مسیر زندگی من قرار دهد.

شهر جواب ـ برای پیدا کردن همسر مناسب نباید خود را منحصر در فامیل و آشنا کنید. هر چند پیدا کردن فردی از بین اینها بهتر و راحت تر و مطمئن تر است اما لزوما اینگونه نیست که دنبال دختر غیرفامیل و غیر آشنا نباشید. علاوه بر این، برای پیدا کردن همسر مناسب، همراهی پدر و مادر به تنهایی کفایت نمی کند.

من به علت شغل و تحصیل خاصی که دارم نمیتوانم در سن فعلی ازدواج کنم و دلبسته به بانویی از اقوام که زیر 20 سال است شده ام و ذهن مرا مشغول کرده و متاسفانه هیچ راهی هم برای مهار این قوه وحشی پیدا نکردم. مدتی در این فکر هستم که موضوع را با خانواده ام مطرح کنم و

شهر جواب ـ اگر شرایط شغلی و تحصیلی که باعث شده نتوانید ازدواج کنید را مطرح می کردید، می توانستیم در این باره هم بحث کنیم. بعلاوه اینکه توضیحی هم در مورد اینکه چرا از ازدواج شما در این سن نهی شده نداده اید تا دلایل مطرح شده مورد بررسی قرار بگیرد.

دوستم دو سال پيش با خانمي عقد نمود در دوران عقد که 6 ماه بود، زندگيش به خاطر چشم و هم چشمي و توقع زياد خانواده دختر و افتادن حرف ميان زنها از بين رفت ايشان يك معلم آموزش و پرورش با حقوق 1ميليون تومان است مي گفت كارش به دادگاه كه كشيد به خاطر مهريه زياد دخ

شهر جواب ـ زندگی گذشته ایشان که تمام شده است و لذا بررسی آن فایده ای ندارد. اما در مورد شرایط الان ایشان باید عرض کنم هر چند تامین هزینه های زندگی جدید برای ایشان سخت خواهد بود؛ منتها این به معنای غیر ممکن بودن این مسئله نیست.

دانشجو هستم و میخواهم با دختری ازدواج كنم اما خانواده ام می گویند الآن وضعیت مالی مناسب نیست هر دو خانواده وضعیت مناسبی یعنی متوسطی داریم و هر دو ناراضی هستند و ضمنا در کنار تحصیلم کار نیمه وقت دارم که حقوق ماهیانه من 400 هزار تومان هست رضایت خانواده دختر

شهر جواب ـ اگر طبق گفته پدر و مادرت، علت اصلی مخالفت آنها صرفا مسئله مالی باشد، می توانید در این باره با آنها صحبت کنید و بگویید اقدام اولیه برای ازدواج هزینه چندانی ندارد.