خودارضایی در بارداری

پرسش:
آیا کسی که در بارداری خودارضایی انجام دهد روی جنین اثر میگذارد؟ با توبه خداوند او را می‌بخشد؟

 

 

پاسخ:
حالات و روحيات مادر مي تواند بر جنين اثر بگذارد. طبق تحقيقات، مادراني كه از آرامش برخوردارند و به مسائل معنوي در ايام بارداري خود بيشتر توجه دارند بر حالات جنين خود اثرات مثبتي مي گذارند، بر عكس اضطراب ها، تشويش ها، اثرات منفي ای بر جنين بگذارد. مادرانی که در بارداری بسیار نگران و مضطرب هستند به احتمال بیشتری فرزند آن ها بعد از تولد کولیکی می شود. کودک هایی که دچار دردهای کولیکی هستند بیشتر از 3 ساعت در روز و سه روز در هفته یا حتی بیشتر گریه می کنند، بر همین اساس، گناه هم در آن شرایط، اثر منفی خواهد گذاشت.
لذا دين اسلام به پدر و مادرها سفارشاتي دارد، مبنی بر این که براي تربيت اولاد خود، بايد قبل از انعقاد نطفه، مراقب اعمال، افكار و روحيات،‌ چگونگي درآمد و كسب و كار، چگونگي روابط و سازگاري‌ها و معاشرت ها باشند.

 حال اگر كسي در اين ايام به اين مسائل معنوي توجه نداشته، و مثلاً مرتكب گناهي شده باشد، باز هم مي تواند جبران كند. خداوند مهربان هميشه در رحمت و توبه خود را باز گذاشته است و هميشه پذيراي بندگان پشيمان خود است، و در كتاب خود قرآن شريف، بشارت به بخشش اين افراد داده است: «مَنْ تَابَ وَآمَنَ وَعَمِلَ عَمَلًا صَالِحًا فَأُولَٰئِكَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئَاتِهِمْ حَسَنَاتٍ ۗ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا (1) آن کسانی که از گناه توبه کنند و عمل صالح به جای آرند، پس خدا گناهان آنها را بدل به حسنات گرداند، و خداوند بسیار آمرزنده و مهربان است.»
اقدامات عملي جهت جبران:
1. براي سلامتي روحي و جسمي و معنوي فرزند خود دعا كند، و از اهل بيت (عليهم السلام ) بخواهد به ايشان عنايت كند.
2. در ادامه دوران بارداری، و در دوران شیر دهی سعی نماید، که حتی المقدور همیشه با وضو باشد، و برنامه روزانه تلاوت قرآن و ادعیه را نیز داشته باشد.
3. با استفاده از كتب اخلاقي و تربيتي در تربيت دوره هاي مختلف زندگي او نكات مربوط به همان دوره را مطابق نيازها و روحيات آن دوره انجام دهد.
4. فرزند خود را به اماكن زيارتي، مساجد و جلسات ديني ببرد.
5. روزانه قسمتي از وقت خود را به او اختصاص دهد و برايش قصه هاي شيرين قرآني بخواند.
6. برايش كتاب های ديني مثل داستان و... تهيه كند.
7. در گزينش دوست مناسب به او كمك نمايد.
8. در انتخاب محيط زندگي و مدرسه دقيق باشد و او را در محيط‌هاي سالم و مذهبي قراردهد.
9. کودک از والدين خود الگوبرداري مي کند؛ لذا پدر و مادر بايد در رفتارهاي خود دقت لازم را داشته باشند.
بنابراین با توبه و اقدامات عملی توضیح داده شده، می توان خطای خود و اثرات منفی گناه را جبران نمود.

 

 پی نوشت:
1.فرقان/70

http://askdin.com/comment/1039907#comment-1039907