تماس نگرفتن

پرسش: آقایی به خواستگاری بنده آمدند و بعد از جلسه اول مادرشان تماس گرفتند که جلسه دوم هم بیایند. جلسه دوم هم برگزار شد؛ مادرشان گفتند که با تلفن در تماس هستیم. یک هفته می گذرد و خبری از آنها نیست. آیا ما باید زنگ بزنیم یا دیگه قضیه کنسل شده است؟

 

 

پاسخ:

با سلام و احترام به شما همراه گرامی:

 

بسیار خرسند و خوشحال می شویم که جوانان ما در پی تشکیل خانواده و ازدواج هستند و ان شالله که با تصمیم منطقی و انتخاب درست، درنهایت زندگی مشترک خوبی داشته باشند.

 

در مراسمات خواستگاری معمولا خوب است تابع عرف و سنّت ها بود تا شأن دخترخانم و خانواده اش حفظ شود.

 

معمولا در این شرایط که شما بیان کردید و مادرشان هم گفتند که با تلفن تماس برقرار می کنیم؛ بنابراین به نظر می رسد، بهتر است منتظر تماس آنها باشید.

 

قضیه از دو حالت خارج نیست. اول اینکه اگر قضیه از طرف آنها مثبت باشد و خواستار این وصلت باشند بالاخره خودشان تماس می گیرند. که در این صورت شأن شما و خانواده تان حفظ می گردد؛ چراکه معمولا خانواده پسر به دنبال خانواده دختر باید باشد و درخواست از طرف آنان لازم است صورت گیرد. 

 

در حالت دوم هم اگر از طرف آنها منفی باشد، تماس گرفتن شما، تفاوتی در نظر آنها ایجاد نمی کند؛ بلکه هم دور از عرف هست و هم اینکه خودتان اذیت خواهید شد که از آنها مستقیما پاسخ منفی را بشنوید؛ حالا به هر دلیلی که می خواهد باشد.

 

شما هم خوب است به خدا توکل کنید و سرانجام امور را به خدا بسپارید.

http://askdin.com/comment/1040224#comment-1040224