ازدواج با خانم مطلقه ؛ آسیب ها و راهکارها

سؤال:
پسری 27 ساله و مجرد هستم، مدتی قبل با خانمی 24 ساله که طلاق گرفته آشنا شدم و ایشان را به عقد موقت خودم در آوردم. الان چند ماه از ارتباط ما گذشته و من ایشان را تقریبا به طور کامل شناختم و می خواهم که با هم ازدواج کنم. آیا این ازدواج صحیح هست؟ همچنین می ترسم که این موضوع (مطلقه بودن) را به خانواده ام بگویم. کمکم کنید چکار کنم؟

 


پاسخ:
ازدواج شما با زن مطلقه شرعا اشكالي ندارد ولي بايد يكي از منابع تحقيق شما همسر قبلي او و خانواده همسر قبلي باشد. بايد در تحقيقات مشخص شود كه آيا فرد به چه علت از همسرش جدا شده است درست يا نه؟ بهتر است در همين جا چندين سوال بسيار مهم را مطرح نماييم و از شما بخواهيم به دور از احساسات و عواطف سنگين خود، به اين سوالات پاسخ منطقي دهيد.

علت كامل و دقيق جدايي فرد مقابل از همسرش چه بوده است؟

آيا ازدواج قبلي فرد مورد نظر، خللي در زندگي شما ايجاد نمي كند، همان زندگي مشتركي كه از دوران نامزدي و عقد شروع شده و زوجين تمايل دارند اين لحظات خاطره انگيز را با بيان نقطه نظرات وهزاران حرف ديگر در تنهايي خود سپري كنند.

آيا ازدواج با فردي كه يك بار، اين لحظات براي او تجربه شده است حس منفي واحساس شكست را تداعي نمي كند؟

افزون بر نكات فوق آيا به پيامدهاي اجتماعي اين وصلت فكر كرده ايد؟ در برابر جوانان همسن خود و دوستان خود جواب قانع كننده داريد؟ هدف ما جواب دادن بي مبالات وار نيست و لازم است با دقت و به دور از احساسات و عواطف به اين مساله مهم وسرنوشت فكر كنيد و براي آگاهي بيشتر با افراد متاهل آگاه ومورد اعتماد در خانواده به گفتگو بنشينيد.

در هر صورت توصيه مي كنيم در اصل اين ازدواج بيشتر فكر كنيد و به عواقب آن توجه داشته باشيد تا دچار تبعات طلاق و جدايي نشويد.

ضمنا از مشاوره پیش از ازدواج نیز غفلت ننمایید و موضوع مطلقه بودن و دلیل موجه طلاق ایشان را نیز در فضایی مناسب و با آرامش به خانواده تان بیان نمایید.

http://www.askdin.com/showthread.php?t=65143&p=1020419&viewfull=1#post10...