چه عکس العملی باید در مقابل ایشان داشته باشم؟

پرسش:

تقریبا یک سال پیش، زمانی که از دانشگاه به شهرمان می رفتم، یکی از همکلاسی ها از من خواستگاری کرد، اما بعدا اصلا پیگیری نکرد. الان بعد از یک سال احتمالا دوباره با ایشان روبرو خواهم شد. چه عکس العملی باید در مقابل ایشان داشته باشم؟
 


پاسخ:

اینکه این آقا در این مدت با شما هیچ تماسی نگرفته و درخواستش را پیگیری نکرده، حتما بی علت نیست. علت های متفاوتی مثل اینکه از درخواستش پشیمان شده، یا بعد از جدا شدن از شما گوشی همراهش دزدیده شده و شماره شما را از دست داده و فرض های دیگری در این طیف. پس فعلا هیچ قضاوتی نداشته باشید.

اگر واقعا حس می کنید که مورد خوبی برای ازدواج هست، ناراحتی خودتان را کنترل کرده و در برخورد اول عکس العمل خاصی نشان ندهید؛ نه در جهت مثبت و نه در جهت منفی. به این شکل که اگر با ایشان روبرو شدید، خیلی عادی برخورد کنید، انگار که اصلا اتفاقی نیفتاده و درخواستی مطرح نشده. قاعدتا اگر ایشان همچنان بر سر حرفش بوده و دلیلِ عدم پیگیری، چیزی مثل از دست دادن شماره باشد، خودش شروع به صحبت کرده، دلیل عدم تماس را خواهد گفت و عذرخواهی خواهد کرد. بعد می توانید بررسی کنید که دلیلش برای شما قابل قبول هست یا نه.

ولی اگر همچنان صحبت و پیگیری نکرد، نشان می دهد که به هر علتی، از پیشنهادش منصرف شده. چنین چیزی حتما برای شما سخت و سنگین خواهد بود، اما عکس العمل نشان دادنتان قطعا از وجاهت و سنگینی تان خواهد کاست؛ پس بهتر است به خودتان مسلط باشید و اجازه ندهید که این مسئله، کامتان را برای مدت طولانی تلخ کند. به این ماجرا به شکل یک درس نگاه کنید و به دیگران بیش از لیاقتشان اعتماد نکنید. هر کسی شایسته اعتماد و هم صحبتی با شما نیست.

امیدوارم بهترین ها برایتان مقدر شده باشد.

http://www.askdin.com/showthread.php?t=63883&p=1007187&viewfull=1#post10...