آیا باید بخاطر نداشتن قیافه خوب و ابتلا به خود ارضایی و عدم اعتماد به نفس دانشگاه را ترک کرد؟

سؤال:
آیا باید بخاطر نداشتن قیافه خوب و ابتلا به خود ارضایی و عدم اعتماد به نفس دانشگاه را ترک کرد؟

پاسخ:
با توجه به شرایطی که مطرح کردید، فرار از دانشگاه دردی از شما دوا نمی کند؛ چون
اولا نیاز شما با این کار رفع نخواهد شد و
ثانیا در بیرون از دانشگاه هم اوضاع خیلی بهتر از داخل دانشگاه نیست.
بعلاوه اینکه زحمات خودتان و خانواده را هم در این مدتی که تحصیل کرده اید هدر خواهید داد و با ترک تحصیل، آینده شغلی شما بلاتکلیف خواهد ماند. بله اگر شما به درس یا رشته ای که می خوانید علاقه ندارید یا فکر می کنید آینده خوبی ندارد حرف دیگری است که باید جداگانه بررسی شود.

منتها بر فرض که از این جهت مشکلی نیست و قصد ترک دانشگاه صرفا به خاطر مشکلی است که مطرح کردید، در این صورت بهتر است از روش های دیگری برای جلوگیری از ارتکاب گناه و انحراف جنسی و حل مشکلتان استفاده کنید.

اولین و منطقی ترین راه این است که شما به جای فکر کردن به برقراری رابطه دوستی با دخترها، به ازدواج فکر کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. احتمالا می گویید شرایط لازم برای ازدواج را در حال حاضر ندارم که در پاسخ باید عرض کنم اقدام اولیه برای ازدواج نیاز به شرایط خاصی ندارد. شما می توانید بعد از جلب رضایت خانواده(اگر راضی هستند که هیچ اما اگر نیستند بگویید تا روش راضی کردن آنها را عرض کنم) برای این کار اقدام کنید و بعد از پیدا کردن مورد مناسب، مدتی در عقد بمانید تا شرایط فراهم شود و بعد عروسی کنید.

نگویید که کسی شرایط من را برای ازدواج قبول نمی کند و جواب رد می دهند؛ چون بسیاری از افرادی که شرایط شما را داشتند ازدواج کرده اند و موفق هم هستند؛ لذا باید در این مورد همت به خرج دهید و با سماجت پیگیری کنید.

در مورد قیافه هم خیلی نگران نباشید؛ چون هر چند ممکن است عده ای از دخترها قیافه برایشان خیلی اهمیت داشته باشد ولی همه اینطور نیستند. بعلاوه اینکه زیبایی نسبی است. ممکن است شما از نگاه برخی زیبا نباشید ولی از نگاه افراد دیگری مورد پسند باشید. از طرفی زیبایی منحصر در زیبایی ظاهر نیست. وقتی شما زیبایی های باطن زیادی مثل اخلاق خوب، ایمان قوی، تلاش و پشکار زیاد و جدیت در کار و تحصیل را داشته باشد، قطعا نقش زیبایی ظاهر در انتخاب شما به حداقل خواهد رسید و موردهایی که شما را با این قیافه قبول می کنند زیاد خواهند شد.

در مورد دختری که به او علاقه مند شده اید هم می توانید بعد از راضی کردن خانواده در مورد اصل ازدواجتان، او را به خانواده معرفی کرده تا در موردش تحقیق کنند و بعد اگر مناسب بود، از طریق خانواده از او خواستگاری کنید و ... ولی سعی کنید این علاقه بیشتر از تشدید نشود چون اگر به هر دلیلی ایشان قبول نکند کار شما سخت خواهد شد.

تا زمان فراهم شدن شرایط ازدواج نیز برای جلوگیری از ارتکاب گناه و دور نشدن از خدا، بهترین کار این است که اسباب گناه را از بین ببرید. هر چه گناهانِ به ظاهر کوچک تکرار شود، راه برای ارتکاب گناهان بزرگتر بازتر شده و مقاومت شما در مقابله با آنها کمتر می شود. لذا از همین فرصتی که الان دارید یعنی تلنگری که به شما وارد شده و از کار خود پشیمان هستید و برای اصلاح اقدام کرده اید بهترین استفاده را ببرید. نگاه به فیلم و عکس و داستان های مستهجن؛ همچنین نگاه به نامحرم و رعایت نکردن حدشرعی در روابط با جنس مخالف همگی اسباب تحریک را فراهم کرده و در نتیجه منجر به گناهانی مثل خودارضایی می شود. لذا باید از آنها اجتناب کنید. راه اجتباب هم این است که تا می توانید سر خود را شلوغ کرده و اوقات فراغتی برای خود باقی نگذارید. به نظرم اگر بتوانید در کنار درس به کار پاره وقتی مشغول شوید، هم به ترک معصیت خود کمک کرده اید و هم اینکه راه برای ازدواج شما بازتر خواهد شد چون وقتی شاغل باشید قطعا ازدواج شما با مشکل کمتری مواجه خواهد بود.

http://www.askdin.com/thread45737.html#post622102