شوهرم به نیازهای من توجهی نمی کنه!

سؤال:

خانمی هستم ۳۰ ساله و دارای یک فرزند پسر، شوهرم سه ساله که رابطه زناشویی را با من ترک کرده درحالی که من از لحاظ جسمی و عاطفی نیاز به شوهرم دارم اما او هیچ توجهی به این خواسته ی من ندارد.

من بارها به او گوشزد کردم اما توجه نمی کند، تکلیف من چیست؟

 

 

پاسخ:

پرسشگر گرامي ادامه يك رابطه مهم و حساس مانند رابطه زناشويي نياز به مراقبت و توجّه زيادي دارد و صرفاً با انتخاب درست همسر، خوشبختي تا آخر عمر در قلب شما احساس نخواهد شد. سعي كنيد تا جايي كه مي توانيد با همسرتان مدارا نماييد. مدارا با يكديگر از لوازم زندگي است و بدون آن روابط انسانها, سست شده، لذّت و آرامش به مقدار زيادي كاهش مي يابد. اگر با يكديگر مدارا نكنيد اختلاف ها و تضادها گسترش پيدا مي كند و دلهاي شما از هم فاصله مي گيرد. سعي كنيد با روان شناسي همسرتان آشنا گرديد و با تجزيه و تحليل حوادث پيش آمده علّت اصلي مسأله را بيابيد.
پرسشگر گرامي بايد بررسي شود كه علت بي ميلي شوهرتان فقط ضعف جنسي است يا بخاطر مشكلي ديگر از اين كار ممانعت مي كند و شما به آن مطلع نيستيد. به طور كلي در مورد بي ميلي جنسي و به نوعي سرد مزاجي مردان به توضيحات ذيل در اين باره توجه كنيد:
گفتني است سرد مزاجي و بيزاري از رابطه جنسي به ويژه در دوران جواني كه اين تمايل در انسان به اوج خود مي‌رسد دلايل گوناگون جسماني، رواني، خانوادگي و... مي‌تواند داشته باشد.
 برخي عوامل

  • كم خوني
  • بیماريهاي عمومي و مزمن نظير ديابت و چاقي
  • فعاليت بدني خيلي كم يا خيلي زياد.
  • افزايش ترشح هورمون پرولاكتين از غده هيپوفيز.
  • مصرف برخي داروها از سوي مردان (بويژه داروهاي درمان مشكلات پروستات( و مصرف برخي داروها از قبيل آرام بخش ها، ضد افسردگي ها، كاهنده فشار خون)

 

خواهر محترم! گرچه در رنج و مرارت و سختی و تحت فشار هستید ولی چاره ای جز این نیست که یکبار برای نجات زندگی تان با همسرتان در این باره صحبت نمایید و از او بخواهید دلیل اصلی عدم نیازش را تبیین کند زیرا احتمالات متعددی در مورد این مسئله می توان صادر کرد و تا این اطلاعات را نداشته باشیم راهکار مناسبی نمی توانیم عرض کنیم اما ناامید نشوید و به دنبال کشف علت اصلی باشید.

http://askdin.com/comment/1037065#comment-1037065