آیا اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید؟

پرسش:
چرا رهبری آنقدر مطمئن گفته اند اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید؟

 

پاسخ:
در پاسخ به سؤال شما نکاتی را تقدیم می کنیم:

 

اولاً زوال و نابودی قدرتهای بزرگ استکباری، ظالم و فسادگر در طول تاریخ بشریت همیشه بعنوان یکی از سنتهای الهی و یک اصل تکرارپذیر و قطعی وجود داشته و خواهد داشت. و هیچ کس نمی تواند مانع از تحقق اراده و سنت های الهی بشود، تاریخ، نشان داده که همۀ ستمگران و اهل باطل دیر یا زود نابود شده‌اند از فرعون و نمرودیان گرفته تا امویان و عباسیان تا حاکمان ستم معاصرو ... . فلذا تردیدی در سنت خداوند نیست و باطل نابودشدنی است.

 

ثانیاً گذشته از تجربه تاریخ، خداوند در آیات نورانی قرآن بشارت می‌دهد که حق مطلق اوست (1) و عالم هستی براساس حق آفریده شده(2) آفرینش به حق، در این معنا از یکسو اشاره به هدف دار بودن خلقت و نفی عبث و پوچی در کارهای پروردگار و بازی و بیهوده نبودن خلقت است.(3) و از سوی دیگر به این معناست که آفریدگار هستی یکی است و نظام استوار و به هم پیوسته و منسجمی هم بر عالم هستی و هم بر همه موجودات عالم، حاکم است که بر اساس علم و اراده و قدرت همان خدای یکتاست و نیز مقصد و منتها و بازگشت همه هستی بسوی خدای متعال است.و در واقع، کلیت افرینش در مسیر تامین هدف الهی است فلذا  حق در نهایت پیروز است هرچند پیروزی ابتدایی و ظاهری در مقاطعی با باطل باشد. بنابراین، با اتکاء به چنین مبنا و منبعی الهی، نابودی اسرائیل امری مسلم است. از طرفی فرمایش رهبر حکیم انقلاب اسلامی امام خامنه ای (حفظه الله) در باره نابودی اسرائیل در کمتر از 25 سال، نه پیش گویی بوده و نه غیبگویی، بلکه از یکسو مبنایی قرآنی و تاریخی داشته زیرا وعده خداوند بر یاری مؤمنان و شکست ظالمان تخلف ناپذیر است و از سوی دیگر از نگاه عمیق و اطلاع و آگاهی وثیق ایشان: 1. از گستردگی و عمق فساد صهیونیسم جهانی. 2. ضعف و شکست های پی در پی اسرائیل در صحنه رقابت با جبهه مقاومت. 3. عزم و خواست و همت و اراده کشورهای مورد تجاوز (جبهه مقاومت) 4. نیز از خواست و آرزوی قلبی همه مؤمنان و مسلمانان مظلوم جهان مبنی بر نابودی اسرائیل. اخذ شده و شاید به استناد اخبار و تحلیلهای جنگاوران و سرداران و یا شاید به مسائل دیگری مربوط باشد که از آنها بی خبریم. بر این اساس، چنین آینده ای را برای رژیم غاصب صهیونی در بیان ایشان رقم زده است. معتقدیم بیان رهبر معظم انقلاب بیش از هر امری به اتکاء وعده الهی است چنانکه در آیات کتاب وحی، در باره شکست یهودیان بنی نظیر که نقشه قتل پیامبر را کشیده بودند و دلخوش قلعه های محکم خود بودند و سپاه اسلام هم هیچ طرحی برای نفوذ نداشتند اما خداوند در دلشان (از سپاه اسلام) ترس افکند تا به دست خود و به دست مؤمنان خانه‌هاشان را ویران می‌کردند.(4) در زمان ما نیز رژیم غاصب صهیونیستی که ظلم و فساد و خوی وحشی گری و استکباریش بر همگان آشکار است، دچار همان توهم قبیله بنی نظیر شده که می تواند در حصار گنبد آهنین ضد موشکی و دیوارهای مستحکم تل آویو، خودش را در امان از هر هجوم و حمله ای نگاه دارد و بی شک مصداق واقعی آیه شریفه هستند و دیری نخواهد پایید که به امداد الهی چنانکه رهبری معظم فرمودند، 25 سال آینده را نخواهد دید.

 

ثالثاً اگر رهبر حکیم ما چند سال پیش سخن از  نابودی اسرائیل تا 25 سال دیگر گفته، قطعاً این بیان، حاکی از یک سقف زمانی است. آنچه مسلم است بطور قطع و مسلم، اسرائیل زوال‌پذیر است و ما با تکیه بر فضل الهی و به پشتوانه تلاش و مجاهدت جبهه مقاومت و ایستادگی مسلمانان جهان، بعینه شاهد افول روزافزون و یا ضعف و شکستن قدرت پوشالی آنان هستیم. چنانکه بارها و بارها شاهد شکست و زبونی و ترس و نگرانی حاکمیت و رهبران صهیونیسم از جبهه مقاومت غزه و فلسطین، حزب الله لبنان و تهدیدی که از طرف جمهوری اسلامی ایران می شوند بوده ایم. بی شک، آینده از آن اسلام و حق است. فلذا بعید نیست که چه بسا زوال و نابودی کلی اسرائیل و یا بایکوت شدن و افول قدرت آنها خیلی زودتر از موعدی باشد که در بیان امام خامنه ای (حفظه الله) بیان شده است.

 

رابعاً چنین بیاناتی تازگی نداشته و بارها و بارها در انقلاب ما تجربه شده است. امام ما آنگاه که گورباچف در صدر شوروی در کاخ کرملین تکیه داده بود، از کوچه پس کوچه‌های جماران، سخن از دفع و زوال مارکسیسم گفت. و شاهد آن بودیم که دیری نپایید و سخن امام (ره) محقق شد. همان امام هم بارها از نابودی آمریکا، اسرائیل و همۀ عمال و نوکران آنها گفته است. در طول 40 سال انقلاب، رؤسای جمهور قبلی امریکا و بسیاری همپیمانان او هر کدام به زعم خود تلاش کردند تا انقلاب اسلامی ایران را نابود کنند، اینک خودشان به تاریخ پیوسته اند و به لطف الهی انقلاب اسلامی همچون چشمه جوشان و شجره ی طیبه ای می جوشد و ایستاده است و اینک فرزند و شاگرد شایسته و خلفش رهبری معظم انقلاب، امام خامنه ای بر اساس مبنایی قرآنی، تجربه تاریخ و شواهد و نشانه های موجود بارها بر ضعف و زبونی اسرائیل تأکید کرده(5) و در بیانی خبر از نابودی اسرائیل کمتر از 25 سال داده و تردیدی نیست که با خواست و اراده خدا این امری شدنی است و نباید تعجب کرد. ناگفته نماند ایشان در بخشی از سخنان اخیرشان در روز میلاد نبی مکرم اسلام و امام جعفر صادق (علیهماالسلام) فرمودند: ما طرفدار فلسطین و استقلال و نجات آن هستیم و محو اسرائیل به معنای محو مردم یهودی نیست، چرا که ما با آنها هیچ کاری نداریم همچنان که در کشور ما نیز جمعی از یهودیان در کمال امنیت زندگی می‌کنند. محو اسرائیل به معنای نابودی حکومت و رژیم تحمیلی صهیونیستی است، مردم فلسطین چه مسلمان چه مسیحی و چه یهودی که صاحبان اصلی آن سرزمین هستند باید بتوانند خودشان دولت خود را انتخاب، و بیگانه‌ها و اراذل و اوباشی مانند نتانیاهو را بیرون و کشورشان را اداره کنند که البته این اتفاق خواهد افتاد. (6)

 

در پایان ناگفته نماند با همه مطالبی که بیان شد معتقدیم جبهه حق انقلاب اسلامی، رهبری انقلاب نائب امام زمان (عجل الله فرجه) و جبهه مقاومت که پیروان حقیقی مکتب قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) در زمان غیبت اند مورد حمایت همه جانبه امام عصر (عجل الله فرجه) هستند و بعید نیست تصریح رهبری معظم مبنی بر نابودی اسرائیل کمتر از 25 سال، از جمله الهامات و نویدهایی باشد که به اذن خدا از طریق امام زمان (علیه السلام) به رهبری معظم داده شده است.

 

پی نوشت ها:
1) ذَلِكَ بِأَنَّ اللَّهَ هُوَ الْحَقُّ ...، حج/آیات 6 و 62.
2) قوله کریم: «و هو الّذی خلق السمواتِ و الارض بالحقّ؛ او خدایی است که آسمان ها و زمین را به حق آفریده است.»، انعام (6) آیه (73). ده ها آیه دیگر نیز در این مورد وجود دارد.
3) «مَا خَلَقنَا السَّمَوَاتِ وَ الاَرضِ وَ مَا بَینَهُمَالَاعِبِین»؛ دخان (44) آیه 38.
4) قوله کریم: «هُوَ الَّذِي أَخْرَجَ الَّذِينَ كَفَرُوا مِنْ أَهْلِ الْكِتَابِ مِنْ دِيَارِهِمْ لِأَوَّلِ الْحَشْرِ ۚ مَا ظَنَنْتُمْ أَنْ يَخْرُجُوا ۖ وَظَنُّوا أَنَّهُمْ مَانِعَتُهُمْ حُصُونُهُمْ مِنَ اللَّهِ فَأَتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ حَيْثُ لَمْ يَحْتَسِبُوا ۖ وَقَذَفَ فِي قُلُوبِهِمُ الرُّعْبَ ۚ يُخْرِبُونَ بُيُوتَهُمْ بِأَيْدِيهِمْ وَأَيْدِي الْمُؤْمِنِينَ فَاعْتَبِرُوا يَا أُولِي الْأَبْصَارِ؛ اوست خدایی که کافران اهل کتاب را (یعنی یهود بنی نضیر را که به مکر، قصد قتل پیغمبر صلّی اللّه علیه و آله کردند) برای اولین بار همگی را از دیارشان بیرون کرد و هرگز شما مسلمین گمان نمی‌کردید که آنها از دیار خود بیرون روند و آنها هم حصارهای محکم خود را نگهبان خود از (قهر و انتقام) خدا می‌پنداشتند تا آنکه (عذاب) خدا از آنجا که گمان نمی‌بردند بدانها فرا رسید و در دلشان (از سپاه اسلام) ترس افکند تا به دست خود و به دست مؤمنان خانه‌هاشان را ویران می‌کردند، پس ای هوشیاران عالم پند و عبرت گیرید.» حشر، آیه 2.
5) ر.ک:  بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس اسلامی 97.09.04؛ همچنین بیانات در دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با رهبری، 95.09.24.
6) در جمع مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، 98.08.24.

http://askdin.com/comment/1034671#comment-1034671