از بچگی به خودارضایی مبتلا هستم

سؤال:

من از بچگی به دردخودارضایی مبتلا هستم و هرکاری میکنم نمی توانم ازطرفی عوارضش مثل افسردگی و افکار خودکشی هم به سراغم آمده است. از طرفی می خواهم ازدواج کنم ترس اینکه تمام اسپرهایم هدر شده و نکند قدرت بارورکردن نداشته باشم آزارم می دهد و همچنین زودانزالی شدیدی دارم لطفا راهنماییم کنید.پاسخ:
بايد خدا را شاكر باشيد كه متوجه اشتباهتان شده ايد و از انجام اين كار پشيمان هستيد. همين پشيماني و پي بردن به اشتباه است كه شما را به سمت درمان اين مشكل مي كشاند. ؛ اين نشان از طينت پاك شما دارد كه با وجود اين گرفتاري توانسته‌ايد اين احساس را در خودتان حفظ كنيد. قدر اين روحيه را بدانيد و در جهت حفظ و تقويت آن تلاش كنيد كه حتماً موفق خواهيد شد.

بطور کلي در مورد عوارض و آسيب‌هاي خود‌ارضايي بايد خدمتتان عرض کنيم که:

اولا: اين آسيب‌ها معمولاً مربوط به کساني است که مدت زمان زيادي گرفتار اين انحراف جنسي‌ بوده‌اند و يا شدت ابتلايشان بالا بوده است. حال اگر کسی تصميم قطعي بر ترك آن گرفته باشد به هيچ عنوان نبايد نگران عوارض آن باشد. چرا كه اگر برخي از اين عوارض ايجاد شده باشند معمولاً بعد از ترک و به مرور زمان از بين خواهند رفت. بدن انسان مخصوصاً جوان توانايي جبران اين عوارض را دارد و دوباره خودش را بازسازي مي‌کند و به تدريج به وضعيت عادي برمي‌گردد ؛ البته به شرطي که در تصميمتان بر ترک جدي باشيد و خداي ناکرده دوباره گرفتار خود‌ارضايي نشويد.

ثانیا: زمان جبران عوارض از يك شخص با شخص ديگر و همچنين بر اساس شدت گرفتاري متفاوت است. هر چه بدن قوي تر باشد و شدت گرفتاري قبلي نيز كمتر باشد، زمان جبران عوارض كاهش پيدا مي كند. همچنين خوردن مواد قندي مثل خرما، کشمش و عسل انجام ورزش روزانه، تفريح و گردش هاي سالم در بازگشت سلامتي شما بسيار مؤثر است. بدن انسان توانايي جبران عوارض را دارد ولي بايد توجه داشته باشيد كه عوارضي که (مثل لاغري و ...) در طول زمان ايجاد شده به تدريج جبران خواهد شد و البته نبايد توقع داشته باشيد که فورا جبران شود.

بنابراين آنچه كه لازم است تذكر دهيم اين است كه بيش از حد خود را نگران نسبت به آنچه قبلا اتفاق افتاده نسازيد و استرس به خود راه ندهيد كه خود نگراني و استرس وسيله اي براي افزايش مشكلات شما خواهد بود و بهبود عوارض را به تاخير خواهد انداخت.

در مورد ناباروری نیز باید گفت استمناء به صورت طبيعي نمي تواند باعث ناباروري مردان شود ولي اگر به دفعات مكرر در هفته و به مدت چندين سال انجام شود، به صورت غير مستقيم مي تواند باعث بروز كم خوني و ضعف شديد يا زودانزالي، سردمزاجي جنسي و ساير مشكلات گردد و از اين طريق باروري فرد را تحت تأثير قرار داده و حتي زندگي مشترك آينده او را به مخاطره اندازد. به عبارت ديگر چنين افرادي پس از ازدواج به علت انزال زودرس نمي توانند از زندگي جنسي خود لذت ببرند و همسرشان دچار سردي جنسي شده و بنابراين ميل چنداني براي مقاربت و حاملگي نخواهد داشت در نتيجه احتمال باروري اين گونه افراد كاهش پيدا مي كند.

همچنین در مورد زودانزالی باید گفت که زودانزالي يك اختلال جنسي مي باشد كه افراد متاهل در رابطه با همسر شرعي و قانوني خود ممكن است گرفتار آن بشوند و تشخيص آن نيز پس از گذشتن چند ماه از ازدواج امكان پذير است، بنابراين اكنون كه شما مجرد هستيد، نمي توانيد در مورد خودتان تشخيص زودانزالي بدهيد.


در پایان برایتان آرزوی موفقیت می کنیم و امیدواریم با عمل به آنچه گفته شد در مقابل این مسئله ایستادگی کنید و اجازه ورود افکار خودکشی را نیز به ذهنتان ندهید.

ضمنا توصیه می کنیم جهت دریافت راهکارهای ترک خودارضایی به لینک های زیر مراجعه نمایید:
هرکس این راهکارها رو انجام بده از خودارضایی نجات پیدا می کنه

سرگذشت منو بخونید تا عبرت بگیریدعاقبت خودارضايي

مشکلات خود ارضایی نکردن ! من چم شده !؟؟


خود ارضایی ضرر دارد یا نه؟ (جمع بندی بحث)