پسری 14 ساله که عاشق دختر 26 ساله شدم


سوال:
من 14 سال سن دارم و عاشق یه دختر 26 ساله شدم که البته نمی دانم او هم عاشق من هست یا نه؟ خیلی دوستش دارم و می خواهم با او ازداواج کنم؛ ولی اختلاف سنی ما 12سال است. نمی دانم باید چکار کنم؟

پاسخ:
همانطور که می دانید داشتن یک زندگی خوب و شیرین و شاد نیازمند این است که ما مسیر درستی را برای زندگیمان انتخاب کنیم و اگر به هر دلیلی در انتخاب راه دچار اشتباه شویم قطعا با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد و آرامش و آسایش از زندگی ما سلب خواهد شد. ما باید بدانیم در طول زندگی خود و در شرایط مختلف چه تصمیمی باید بگیریم که منجر به پیشرفت بیش از پیش ما شود. قطعا ازدواج و تشکیل خانواده یکی از این تصمیمات است؛ ولی قبل از آن، موارد مهم دیگری هم وجود دارد.

با توجه به شرایطی که شما دارید اصلا به صلاح نیست که از الان وارد مقوله ازدواج شده و ذهن خود را درگیر این مسائل کنید. شما هنوز فرصت های زیادی دارید که باید از آن برای پیشرفت علمی، اعتقادی و تربیتی خود استفاده کنید و وضعیت خود را از لحاظ های مختلف شغلی، شخصیتی و اجتماعی به ثبات برسانید. این یک مرحله از زندگی شماست. بعد که توانستید این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید آن موقع وقت آن است که در خصوص ازدواج و تشکیل خانواده تصمیم بگیرید؛ آن هم تصمیمی که عاقلانه و به نفع شما باشد. قطعا ازدواج با کسی که 12 سال از شما بزرگتر است جدای از اینکه احتمال وقوع آن در این شرایط سنی تقریباً صفر است و هیچ دختری آن را نمی پذیرد، بلکه حتی اگر بر فرض محال هم چنین اتفاقی بیفتد شما نباید به سمت این ازدواج بروید. شما باید با کسی ازدواج کنید که از لحاظ های مختلف فکری، اعتقادی، اخلاقی، رفتاری، سنی و ... در حد خود شما باشد تا طعم عشق و علاقه و زندگی موفق و شاد را بچشید؛ در غیر این صورت ازدواج نه تنها مایه خوشبختی شما نخواهد شد؛ بلکه مشکلات شما را دوچندان می کند.

بنابراین:

1- اگر می خواهید مانعی برای پیشرفت شما ایجاد نشود و گرفتار مشکلات روحی روانی نشوید، همین الان ازدواج و این خانم را از ذهن خود پاک کنید و همانطور که گفتم فکر کنید در این شرایط باید چه اقداماتی برای پیشرفت خود انجام دهید.

2- از مسائلی که مسیر فکری شما را به سمت ازدواج و عشق و ... می برد فاصله بگیرید و تمرکز خود را روی درس و ... بگذارید. استفاده بی رویه از فضای مجازی، دوست ناباب، رمان نامناسب، دیدن فیلم و عکس مستهجن، نگاه به نامحرم، دوری از مسجد و هیئت و ... همگی زمینه انحراف را فراهم می کنند.

3- ارتباط خود را با خانواده به خصوص پدرتان تقویت کنید. او دوست و همراه شماست و مشاور خوبی برای شما خواهد بود. مطمئن باشید هیچ کس بیشتر از پدر و مادرتان شما را دوست ندارد و دلسوز شما نیست.

4- ارتباط خود را با مسجد تقویت کنید و سعی کنید دوستان جدید و خوبی را در این محیط پیدا کنید.

5- ورزش، ورزش، ورزش. حتما یک برنامه ورزشی منظم داشته باشید.

6- الان که تابستان است در کنار کلاس های متفرقه سعی کنید کتابخانه را هم جزوی از برنامه خود قرار دهید و ساعاتی را در آنجا به مطالعه بپردازید. برای اینکه چه کتابی بخوانید حتما مشورت بگیرید.


مطالب مرتبط در خصوص فراموش کردن عشق بی سرانجام:

چگونه فراموشش کنم؟
فراموش کردن خاطرات گذشته
خطای من در جوانی، گریبانگیر زندگی فعلی و ازدواج من شده است

http://www.askdin.com/showthread.php?t=63301&p=996480&viewfull=1#post996480